Overnatning til Folkemødet 2017

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet i 2017 på Bornholm, som finder sted 15. - 18. juni 2017.

Overnatning til Folkemødet 2017 på Bornholm
Book allerede nu din overnatning til Folkemødet 2017 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm
Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm - "en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak".

Folkemøde 2017
Folkemødet i 2017 finder sted i Allinge på Bornholm i uge 24, fra 15. - 18. juni 2017.

Find din overnatning til Folkemødet 2017 her:

* Hele Bornholm -  Ferieboligudlejning / Rejsearrangør    
BORNHOLMTOURS  56493200 www.bornholmtours.dk
Bornpol  29416230 www.bornpol.dk
Camp2go 40101065 www.camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 www.campaya.dk/Danmark/Hovedstaden/Bornholm
DanCenter 56950155 www.dancenter.dk
Dansommer 39143245 www.dansommer.dk
Det Lille Rejsebureau  56956785 www.bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm 20168488 www.feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm 56971220 www.feriepartner-bornholm.dk
Feriebolig Bornholm 21255245 www.ferieboligbornholm.com
Dansk Ø Ferie 69911651 www.danskoferie.dk/folkemoedet
God Sommer Bornholm   www.godsommer.dk/f.aspx?x=1&o=3
Novasol 39143035 www.novasol.dk
Sol & Strand 96965550 www.sologstrand.dk
Team Bornholm 56958566 www.teambornholm.dk
Ystads Resebyrå AB  0046 411558720 www.teambornholm.se
Bed & Breakfast Danmark 39610405 www.bedandbreakfast.dk
Camper World 88169000 www.camperworld.dk
     
* Allinge / Sandvig / Tejn:    
Hoteller    
Hotel Hos Engholm 31337716 www.hosengholm.dk/
     
Camping    
Folkecamp 20203760 www.folkecamp.dk
Lyngholt Familiecamping  56480574 www.lyngholt-camping.dk
Sandkaas Familiecamping 56480441 www.sandkaas-camping.dk
Sandvig Familie Camping  56480447 www.sandvigcamping.dk
     
Ferieboligudlejning    
Borntours 46908666 www.borntours.dk
     
Vandrerhjem    
     
* Hasle / Klemensker / Rutsker    
Hoteller    
     
Camping    
Hasle Camping  56945300 www.haslecamp.dk
     
Ferieboligudlejning    
Rutsker Feriecenter 30704001 www.rutskerferiecenter.dk
     
Vandrerhjem    
Nordliv 40282910 www.nordliv.com
     
* Gudhjem / Melsted / Christiansø:    
Hoteller    
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk
     
Camping    
Bådstad Camping 56484230  
Gudhjem Camping   56485071 www.gudhjemcamping.dk
Bornholm Surf Farm 61519506 www.bornholmsurffarm.com
Sannes Familiecamping  56485211 www.familiecamping.dk
     
Ferieboligudlejning    
Baadstad-Strand  56941000 www.baadstad-strand.dk
Hytten i Gudhjem 56486648  
Birkelund  56484141 www.birkelund.info
Pyttegaarden  56485680 www.pyttegaarden.dk
Gudhjem Feriepark/ Danland 70130000 www.gudhjemferiepark.dk
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Gudhjem/Therns Hotel  56485035 www.danhostel-gudhjem.dk
     
* Svaneke / Bølshavn / Østermarie:    
Hoteller / B&B    
     
Pensionater    
Pension Bølshavn  56496121 www.pensionboelshavn.de
Ypnahøj Retreat 26744933 www.havudsigt-bornholm.dk
     
Camping    
Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk
Svaneke Familiecamping  56496462 www.svaneke-camping.dk
Bruunsgaard Naturcamping 22305062 bruunsgaard.dk
     
Ferieboligudlejning    
Nansens Gård  56496170 nansensgaard@mail.dk
Svanekeferie  56497073 www.svanekeferie.dk
Svaneke/Korshøje 56496595 www.feriesvaneke.info
Svaneke Købmandsgård / Søllingsgård 56496440 www.soellingsgaard.dk
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Svaneke Vandrerhjem  56496242 www.danhostel-svaneke.dk
     
* Nexø / Balka / Snogebæk / Dueodde:    
Hoteller/ B&B    
Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk/BedAndBreakfast
Myregaard Bed & Breakfast 56487702 www.myregaard.dk
     
Camping    
Balka Strand Familiecamping 56488074 www.balkastrand-familiecamping.dk
Bornholms Familiecamping Dueodde  56488150 www.bornholms-familiecamping.dk
Dueodde Familiecamping og Hostel 56488119 www.dueodde.dk
Eco Beach Camp 20259900 www.ecobeachcamp.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 www.dueodde-camp.dk
Nexø Familiecamping  56492721 www.nexocamp.dk
     
Pensionater    
     
Vandrerhjem    
Dueodde Familiecamping og Hostel 56488119 www.dueodde.dk
     
* Åkirkeby / Pedersker / Boderne:    
Hotel/ B&B:    
     
Camping:    
Aakirkeby Camping 56975551 www.acamp.dk
     
Ferieboligudlejning:    
Munksgaarden 43527470 www.munksgaarden.dk
Slusegaard ferielejligeheder 26718045 www.slusegaard.dk
     
Vandrerhjem:    
     
* Rønne / Arnager / Nyker    
Hoteller    
     
B&B    
Rønne H 28763047  
     
Camping    
Galløkken Camping  56952320 www.gallokken.dk
Rønne Nordskov Camping 56952281 www.nordskoven.dk
     
Spejdercenter    
Rømeregård Spejdercenter 21565799 www.roemeregaard.dk
     
Pensionater    
Pension Antikken 56957667 www.bornmail.dk/antikken
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Rønne Vandrerhjem 56951340 www.danhostel-roenne.dk